Spróbuj co-mentoringu i mentoringu odwróconego razem ze mną!

Moja przygoda z mentoringiem

W swoim życiu miałem przyjemność bycia w kilku relacjach mentoringowych w standardowym modelu mentor-mentee.

Z przyjemnością wymieniam osoby, w kolejności chronologicznej:

 • Arek Zwierzyński, który jako pierwszy ukierunkował moje ideologiczne myślenie o pracy pokazując m.in. “Doktrynę Jakości”.
 • Michał Guzowski, który od razu po poznaniu pozwolił mi działać, ale co ważniejsze – poukładał mi w głowie wiele rzeczy.
 • Filip Nowak i jego zespół z PIT Łukasiewicz. To zabawna historia, bo poznałem ich, gdy byli moimi… kursantami. Od razu złapaliśmy świetny kontakt. Bardzo cenię sobie spotkania i rozmowy z nimi.
 • Polski zespół Google Cloud. Pewnie nie są świadomi, że tak ich postrzegam, ale moja pełna energii działalność partnerska była jedną wielką nauką.
 • Tomasz Grochowski z PMI Poland Chapter. Poznaliśmy się poprzez program mentoringowy PMI. Miałem możliwość wyboru mentora i Tomasz okazał się strzałem w dziesiątkę. Przez wiele spotkań ujawnił mi wiele niuansów zarządzania projektami, ale też pozwolił mi rozgryźć aktualne wtedy problemy.
 • Mój ostatni mentor woli pozostać anonimowy, ale nie mogę nie wspomnieć o przekazanej ogromnej dawce wiedzy biznesowej, negocjacyjnej, tej o budowie firmy i relacji w dużej skali. Po tym doświadczeniu mam w sobie pewność, że mogę rozmawiać z każdym – niezależnie od skali projektu czy budżetu. Wiem co naprawdę jest wartościowe i jak dowozić projekty.

Nie mogę też nie wspomnieć o swoich rodzicach, których uważam za największych i pierwszych nauczycieli życia.

W sferze zawodowej miałem też wiele okazji, aby dzielić się zebraną wiedzą i stawać pod drugiej stronie. To również bardzo ciekawe i uczące doświadczenie.

Bycie jednocześnie uczniem i nauczycielem daje świetne efekty i poskramia ego, dlatego też chciałbym spróbować wyjść temu naprzeciw i zaoferować spotkania mentoringu odwróconego lub co-mentoringu.

Wprowadzenie

Mentoring odwrócony to sposób uczenia się polegający na tym, że to młodsza osoba staje się mentorem dla starszej.

Co-mentoring to model uczenia się, w którym dwie osoby o różnych umiejętnościach i doświadczeniach współpracują ze sobą, aby zdobyć nową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności.

O wartości tej formuły pisał m.in Forbes.

Co oferuję

Co-mentoring ze mną to świetny sposób na rozwój umiejętności i zdobycie nowej perspektywy na prowadzenie biznesu w dobie nowoczesnych technologii i obecnych realiów:

 • Digital Workplace
 • praca asynchroniczna
 • własna produktywność
 • chmura
 • Citizen Development
 • Turkusowe zarządzanie
 • wejście GEN-Z na rynek pracy
 • i wiele więcej

Musisz wiedzieć, że uwielbiam słuchać – szczególnie anegdoty (które często najbardziej zapadają w pamięć)

Razem możemy stworzyć połączenie młodej energii i doświadczenia biznesowego, które przełoży się na realną wartość dla obu stron.

Z kim chciałbym współpracować?


Jako mentee

Chciałbym współpracować ze świadomymi przedsiębiorcami, którzy widzą dużą wartość w innowacjach w organizacji: zarówno w sferze technicznej, relacyjnej i własnej produktywności.

Jako mentor

To dość odważne stwierdzenie, by już teraz być mentorem, ale porozmawiać z młodymi osobami pełnymi energii, które chciałyby ją ukierunkować – dlaczego nie? Pomogę i przekieruję w odpowiednie miejsce wedle mojej najlepszej wiedzy.

Zachęca do tego też UE!

Serdecznie polecam sprawdzić młodym przedsiębiorca program UE – https://www.erasmus-entrepreneurs.e


Chcesz skorzystać z wartości mentoringu?

Kontakt

Zadzwoń lub napisz!

kontakt@wojciechszczepanik.pl

+48 794 058 311

Inne wpisy
19 lipca 2023
Znasz osobę w swoim zespole, która wydaje się być dobra we wszystkim? Mam na myśli dosłowną definicję słowa "dobry". Nie mistrzowski. Dobry.
1 lipca 2023
Ależ ten czas mija! Pod koniec roku 2020 po raz pierwszy napotkałem na AppSheet. Uwierzcie lub nie, ale wtedy poczułem, że to będzie dla mnie coś dużego.
17 czerwca 2023
Drugi kurs dla praktyków (szczególnie dla PM-ów, analityków biznesowych, studentów czy deweloperów) składający się z 8 modułów kończący się egzaminem.
17 czerwca 2023
Rynek chmury rozwija się w niezwykłym tempie. Wiele osób (w tym ja) widzi ogromny potencjał w działaniu cloud-native. Również w sferze Hardware!
25 sierpnia 2022
Citizen development to jeden z najnowszych i najbardziej ekscytujących ruchów biznesowych. Pierwszy, podstawowy kurs to wprowadzenie do tematu CD.